آمار سایت
  • سوالات ( 1876 )
  • پاسخ ها ( 1341 )
  • کاربران ( 2281 )
بهترین پزشک روز
پاسخ داده شده

من آلرژی دارم و موقعی که عود میکنه یا سرما می خورم خیلی عطسه می کنم. واقعا اعصابمو خورد می کنه. چه درمان طبیعی برای کاهش عطسه کردن وجود داره؟ آیا عسل خوبه؟

دلیل عطسه کردن چه از سرماخوردگی باشد و یا از حساسیت های ناگهانی و واکنش نسبت به برخی بوی ها و رایحه ها باشد، عطسه کردن اجتناب ناپذیر است. عطسه کردن می تواند در هر زمان اتفاق بیفتد و همچنین می تواند بارها و بارها رخ دهد و برای شما احساس ناخوشایند و در برخی مواقع شرم آوری باشد. در حالی که، عطسه کردن واکنش طبیعی بدن برای از بین بردن تحریک کننده ها و میکروب های عفونی است، شما همیشه می توانید از درمان های طبیعی برای مبارزه با عفونت ها و میکروب های وارد شده به بدن خود، استفاده کنید. هنگامی که عطسه به سراغ شما می آید می توانید با منقبض کردن شکم خود از تکرار آن جلوگیری کنید. همچنین می توانید این داروهای خانگی ساده را امتحان کنید تا از عطسه کردن در یک بار خلاص شوید و این احساس ناخوشایند را کمتر تجربه کنید.

1-خوردن غذاهای حاوی روی یا زینک

هنگامی که شما سرما خورده اید یا فقط عطسه می کنید، بهترین چیزی که می تواند به شما کمک کند و دوست بدن شما باشد، روی است. اگر می خواهید سریعتر بهبودی خود را به دست آورید، پیشنهاد می کنیم که از مکمل هایی استفاده کنید که حاوی روی و عوامل تقویت کننده ایمنی هستند. می توانید از حبوبات، آجیل و دانه ها استفاده کنید، همه این ها به راحتی در آشپزخانه شما پیدا می شود که حاوی روی فراوانی هستند.

2- هل سیاه

هل سیاه یکی دیگر از چیزهایی است که در آشپزخانه شما پیدا می شود، که می توانید از آن استفاده کنید و به سرعت، شدت عطسه خود را کاهش دهید و آن را متوقف کنید. عطر و بوی قوی موجود در آن و همین طور روغن موجود در هل، جریان مخاط را بهبود می دهد و منجر به تخلیه مواد تحریک کننده می شود. به سادگی و با جویدن هل سیاه می توانید به درمان آلرژی خود کمک کنید و از دست آلرژی خلاص شوید.

 

 

3- آلما

آلما یا انگور هندی به طور وسیعی برای درمان عطسه مورد استفاده قرار می گیرد و همچنین توصیه می شود که به طور منظم مصرف شود. آلما نه تنها ایمنی بدن را تقویت می کند، بلکه آنتی اکسیدان های قوی را در مجاری بویایی فعال می کند که باعث می شود از عطسه های ناگهانی خلاص شوید. شما می توانید آن را خام مصرف کنید یا آب آن را بگیرید و سه بار در روز از آن استفاده کنید.

4- زنجبیل و تولسی

زنجبیل و تولسی با هم یک ترکیب قدرتمند را می سازند که به سرعت با سرماخوردگی، سرفه و آلرژی های ناگهانی مبارزه می کند. با ترکیب 3 یا 4 برگ تولسی و مقدار کمی زنجبیل مقداری در آب، می توانید معجونی بسیار مقوی بسازید(شما همچنین می توانید از پودر زنجبیل استفاده کنید).

5- سیر

سیر، بخاطر تیز بودن و ترکیب مخصوص به خود، باعث ایجاد یک ماده معطر و طعم دهنده ضروری در غذاها می شود و همچنین می تواند آلرژی ها را از بین ببرد. سیر حاوی عنصر فعال ویژه ای به نام “آلسیین” است که به عنوان یک ضد انعقاد بینی عمل می کند و در عین حال باعث تقویت ایمنی شما می شود. شما می توانید یک سیر را بجوید و یا مقداری سیر را خرد کرده و آن را در روغن سرخ و در نهایت استفاده کنید تا بهترین نتایج را در روند بهبودی خود ببینید.

در حالی که این داروهای خانگی می توانند به شما در مبارزه با عفونت ها و درمان آلرژی ها کمک کنند، درمان آلرژی ها نیازمند بررسی های مناسب و تغییرات رژیم غذایی است. دیدگاه های بیان شده در این مقاله نباید جایگزین مشاوره پزشک باشد. لطفاً برای بررسی های بیشتر و یافتن علت بروز آلرژی در صورتی که از نظر خودتان آلرژی های شما غیر طبیعی است؛ با پزشک خود مشورت کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله های زیر را بخونین:

کنترل عطسه با کمک طب اسلامی

عطسه صبحگاهی و علت آن

حساسیت های فصلی و عطسه های پاییزی را بیشتر بشناسید