آمار سایت
  • سوالات ( 1876 )
  • پاسخ ها ( 1341 )
  • کاربران ( 2281 )
بهترین پزشک روز
پاسخ داده شده

من عادت دارم صبحانه بخورم و هر تنقلاتی دستم بیاد تا قبل ناهار می خورم. چه تنقلاتی میتونم قبل از ناهار بخورم که ضرر هم نداشته باشه؟ ممنون

دوست عزیز

اینکه وعده غذایی صبحونتون رو حذف کردید، خیلی بده و میتونه باعث مشکلات زیادی بشه. خوردن تنقلات با شکم خالی! آیا کار درستی است که هر چیزی که دوست دارید در هر زمان که دوست دارید بخورید؟ جواب واضح است، نه. خوردن غذاهای مفید هم در زمان نادرست می تواند مشکلات زیادی برای معده ایجاد کند.

غذاهایی که می توانید با شکم خالی بخورید

آجیل: آجیل ها اگر با شکم خالی خورده شوند، سلامت دستگاه گوارش را بوسیله نرمال کردن سطوح PH در شکم بهبود می بخشند.

توت ها: مصرف توت برای صبحانه، حافظه را تقویت می کند و فشار خون و سوخت و ساز بدن را تنظیم می کند.

تخم مرغ: آیا می خواهید مصرف کالری روزانه خود را نصف کنید؟ خوردن تخم مرغ برای صبحانه، به طور قابل توجهی جذب کالری روزانه را کاهش می دهد.

آب ولرم: خوردن یک لیوان آب ولرم با عسل و لیمو قبل از صبحانه، گردش خون و گوارش را بهبود می بخشد و به کاهش وزن کمک می کند.

بلغور جو دو سر: مصرف بلغور جو دو سر به عنوان صبحانه، غشایی روی پوشش داخلی معده به وجود می آورد که از تحریک HCL اسید(هیدروکلریک اسید) طبیعی بدن جلوگیری می کند.

نان سبوس دار: برای داشتن یک صبحانه سالم سعی کنید نان سبوس دار بخورید، چون آنها پر از کربوهیدرات و دیگر مواد مغذی اصلی مورد نیاز بدن هستند.

عسل: خوردن عسل در صبح انرژی مورد نیاز بدنتان را به وسیله فعال سازی هورمون “سروتونین” مغز فراهم می کند، که باعث می شود شما احساس خوبی داشته باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر این مقالات را بخوانید: