آمار سایت
  • سوالات ( 1876 )
  • پاسخ ها ( 1341 )
  • کاربران ( 2281 )
بهترین پزشک روز
پاسخ داده شده

من دارم به هفته ششم بارداریم وارد میشم و خیلی استرس دارم. هم حالت تهوع زیادی دارم و دائما خسته هستم. چه کارهایی باید توی این هفته انجام بدم؟ ممنون میشم از مامانای عزیز راهنماییم کنن. شما این دوران رو چه طوری گذروندین؟

دوست عزیز

توصیه هایی که باید در هفته ششم بارداری به خاطر بسپرین، شامل موارد زیر هست:

ملاقات با دکتر:

اگر شما در هفته پنجم بارداریتون به پزشک متخصص زنان مراجعه نکردین، اکنون زمان آن است که این کار را انجام بدین. حتما باید فشار خون، ضربان قلب و وزن تون د این هفته چک بشه. اما اگه در هفته پنجم بارداری چک آپ شدین، می تونین ملاقات بعدی با پزشکتون رو در هفته آخر ماه دوم بارداری یعنی حدودا در هفته هشتم یا نهم بارداری انجام بدین.

برنامه رژیم غذایی:

براساس شرایط پزشکی و سلامتی تون، دکتر ممکنه یک برنامه رژیم غذایی برای شما تهیه کنن. اگر عاشق غذاهای کم ارزش یا شیرین هستین، باید روی برنامه غذایی سالم تری متمرکز بشین . حتما باید در برنامه غذاییتون، آب میوه و مایعات زیادی بگنجونین تا از یبوست پیشگیری کنین.

در دکتر سلام بخوانین: مواد غذایی و نوشیدنی های غیر مجاز در دوران بارداری

ورزش کردن در این هفته:

با اینکه در این هفته، در اثر کمی تحرک خیلی زود احساس خستگی می کنین، ضروریه کهبرخی ورزش های سبک مثل راه رفتن رو حتما انجام بدین. این به شما کمک می کند که فعال بمونین و بدن خودتون رو برای تغییرات بیشتر آماده نگه دارین.

وعده های غذایی کوچک اما بیشتر رو یادتون نره:

برای مقابله با حالت تهوع، استفراغ و خستگی باید غذای خود را به تعداد وعده های بیشتر اما حجم کردن تغییر بدین. سعی کنین حتما در طول روز کمی چرت بزنین. این تغییرات در سبک زندگی تون، به شما کمک می کنه با علائم اولیه بارداری را بهتر کنترل کنین.

با دکتر خود صحبت کنید و هر گونه شکی در مورد سلامتی، ویتامین های مورد نیاز، رژیم غذایی، آلرژی ها و یا داروها داشتین رو بپرسین. توجه داشته باشید که انجام تغییرات فیزیکی و عاطفی در هفته ششم بارداری طبیعی است. سعی کنید آرام باشین، افکار منفی رو از خودتون دور کنین و از خودتان مراقبت کنید تا از بارداری آرام لذت ببرید.

توصیه می کنم مقاله زیر رو حتما بخونین:

هفته ششم بارداری و مراقبت های لازم