آمار سایت
  • سوالات ( 1876 )
  • پاسخ ها ( 1341 )
  • کاربران ( 2281 )
بهترین پزشک روز
پاسخ داده شده

من حدود دوهفته پیش اولین جلسه بوتاکس رو گذروندم و نتیجه ی بسیار خوبی هم مشاهده کردم. آیا بیماران معمولا بعد از این که تاثیر بوتاکس از بین میره دوباره برای تزریق مجدد به پزشک مراجعه می کنن؟ هزینه بوتاکس کمی زیاده و من باید صبر کنم تا پول کافی برای جلسه ی بعدی جمع کنم. اما الان کنجکاو شدم بدونم بعد از ۶ ماه یا بیشتر چند نفر از افراد دوباره برای تزریق مجدد به پزشک مراجعه می کنن؟

من به شما پیشنهاد می کنم بعد از دو هفته که از اولین جلسه بوتاکس یا تزریق نوروتوکسین شما گذشت دوباره به پزشک مراجعه کنین و بعد با از بین رفتن تاثیرات بوتاکس دوباره به مطب پزشک برین. البته این موضوع درباره هر بیمار متفاوته و حدودا به طور میانگین سه ماه طول می کشه تاثیر بوتاکس در صورت باقی بمونه.
اگر بدون اجازه دادن به ماهیچه برای قدرت گرفتن دوباره، اقدام به تزریق بیشتر کنین نتیجه بهتری میگیرین. چون آتروفی ماهیچه ها اتفاق می افته و شما از اون ماهیچه ها استفاده ای نمی کنین. نوروتوکسین ها ماهیچه هایی که به اون ها احتیاجی ندارین اما چین و چروک ایجاد می کنن رو از کار میندازن. پس قطعا هر چی ماهیچه ها ضعیف تر بشن نتیجه بهتری می گیرین.

پیشنهاد می کنم مقالات زیر را بخونین:

عوارض جانبی بوتاکس چیست؟ + راهنمای کامل

درمان چین و چروک پیشانی با بوتاکس

درمان چروک اطراف چشم یا خطوط پنجه کلاغی