آمار سایت
  • سوالات ( 1876 )
  • پاسخ ها ( 1341 )
  • کاربران ( 2281 )
بهترین پزشک روز
پاسخ داده شده

موانع اصلی برای مقابله با ملانوما چیست؟ چرا هنوز درمان قطعی برای سرطان پوست یا ملانوما وجود نداره؟

دوست عزیز

موانع زیادی در راه یافتن درمان سرطان پوست وجود دارد. برای درمان هر نوع سرطان همیشه یک مانع وجود دارد. چگونه می توانیم تنها با سلول های بدخیم در بدن برخورد کنیم و سلول های سالم دست نخورده باقی بماند؟

هم چنین سلول های سرطانی هر شخصی با شخص دیگر بسیار متفاوت هستند. سلول های سرطانی در کل به طور ژنتیکی اصلاح شده اند و زنده می مانند و مکانیسم های مختلفی دارند که به آن ها اجازه می دهند به رشد خود ادامه دهند و زنده بمانند و با اثرات درمان مبارزه کنند. توصیف بهتر مسیرهای سلول سرطانی به ما این امکان را می دهد که درمان های بهتری ارائه کنیم و احتمالا به ما کمک می کند پیش بینی کنیم چه کسی به درمان واکنش نشان خواهد داد و چه کسی ممکن است به درمان متفاوت واکنش نشان ندهد.

ترکیبات مطلوب دارو، رژیم غذایی و برنامه های کنترل و نگهداری از بیمار همگی برای اجرا در نظر گرفته می شوند چون ما درمان خاص بیمار برای سرطان پوست را پیدا می کنیم.

همچنین بیومارکرها یا تست هایی وجود دارد که می تواند نشان دهد که آیا بیمار به درمان پاسخ می دهد یا خیر، یا حتی اگر سرطان برگشت یا تکرار شد، به سرعت به ما بگوید.

روش ها پیچیده هستند، اما این پیشرفت ها به همراه درمان هدفمند مختص هر بیمار سرطانی یک روش متمرکز از تحقیقات ملانوما است. ترکیبات مطلوب دارو، رژیم غذایی و برنامه های کنترل و نگهداری همگی برای اجرا در نظر گرفته می شوند چون ما درمان خاص بیمار برای سرطان پوست را پیدا می کنیم.

پیشنهاد می کنم برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله های زیر را بخونین:

ملانوما : افزایش طول عمر با ایمن درمانی برای متاستاز مغز

ملانوما؛ تشخیص خال گوشتی از سرطان