آمار سایت
  • سوالات ( 1876 )
  • پاسخ ها ( 1341 )
  • کاربران ( 2281 )
بهترین پزشک روز
پاسخ داده شده

برای مقابله با مشکلات پوستی در تابستان چه کنیم؟ من در تابستان زیاد عرق می کنم و پوستم پر از جوش میشه. چیکار کنم که از این عارضه های پوستی پیشگیری کنم؟

دوست عزیز

تابستان در اوج خود است! در حالی که این فرصت را به ارمغان می‌آورد تا وقت خود را در طبیعت سپری کنید، در عین حال مشکلات پوستی بسیاری را به همراه می‌آورد. صرف‌نظر از تلاش‌های جدی شما برای حفظ مشکلات مربوط به پوست در کنار سواحل، ممکن است با توجه به آب و هوای گرم مجبور به پایان دادن به تفریح خود شوید. در اینجا برخی از مشکلات رایج پوستی در تابستان و نکات مربوط به مقابله با آن‌ها را با هم به اشتراک می‌گذاریم.

آکنه

بیماری آکنه در فصل تابستان بسیار شایع است. اینها اساسا نتیجه مسدود شدن پوست هستند و زمانی اتفاق می‌افتد که عرق با روغن و باکتری (به خاطر کثیفی)روی پوست ترکیب می‌شود.

آفتاب سوختگی و مسمومیت با خورشید

اگر با قرمزی پوست، درد، خارش و تاول روی پوست خود پس از نوردهی طولانی آفتاب مواجه شدید، این به این معنی است که آفتاب‌سوخته شده‌اید. آفتاب سوختگی یا مسمومیت با نور خورشید، واکنش پوست شما نسبت به آسیب شدید UV است که معمولا در عرض ۲۴ تا ۴۸ ساعت پس از سوختن شما ایجاد می‌شود.

عرق سوز شدن

غده‌های چربی مسدود شده می‌تواند منجر به جوش‌ها و خارش پوست روی پوست شما شود که به عنوان عرق سوز شدن پوست شناخته می‌شود. معمولا آنها در عرض چند روز از بین می روند، اما اگر ادامه داشته باشند باید با پزشک مشورت کنید.

خشکی پوست

پوست شما وقتی که مقدار زیادی روغن و یا آب از دست می‌دهد، خشک و خارش دار می‌شود. این اتفاق می تواند به دلیل رطوبت هوا، روزهای گرم، اتاق سرد و استخرهای کلردار باشد که از شایع ترین عوامل ایجاد کننده خشکی پوست در طول تابستان هستند.

بوی بدن

به خاطر رطوبت در عرق، بدن ما شروع به پناه دادن به باکتری در چین‌های بدن می‌کند. این باکتری ها تجزیه شده و بوی بدی را متصاعد می کنند. به خاطر عرق ریختن بیش از حد در تابستان، این مساله مربوط به پوست بیشتر شایع است.

نتیجه گیری

با افزایش جیوه در بدن، مشکلات پوستی ما نیز افزایش می یابد. بنابراین این تابستان، خود را از هیدراتاسیون، خارش، تاول، سوزش و سایر تحریکات پوستی با استفاده از لوسیون ضد آفتاب، ترجیحا SPF 30 یا بالاتر، صابون های خفیف و استفاده از دئودورانت ها، دوش آب خنک حفظ کنید. همچنین باید لباس‌های گشاد بپوشید و از یک کلاه برای جلوگیری از ایجاد مشکلات پوستی استفاده کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله های زیر را بخوانید:

مشکلات پوستی متداول از تبخال تا آکنه

درمان مشکلات پوستی با پوست موز