آمار سایت
  • سوالات ( 1876 )
  • پاسخ ها ( 1341 )
  • کاربران ( 2281 )
بهترین پزشک روز
پاسخ داده شده

من دوست دارم ناحیه شکم و پهلوی خودم رو لاغرتر کنم، آیا درسته که حین عمل ناف برداشته میشه و در طول پروسه حذف میشه؟ چرا این کارو انجام میدن و اگر در طول عمل جراحی جراحت پیدا کنم چه اتفاقی میفته؟

بابت سوالی که پرسیدین از شما سپاسگزارم. در عمل لاغری شکم و پهلوها ناف کاملا برداشته نمیشه. این پروسه با یه شکاف عمیق در خط زیرین شکم شروع میشه و زیر پیراهن شما یا لباس زیر پنهان میشه. پوست و بافت زیر جلدی ماهیچه های دیواره شکمی زیرین رو بالا میاره. یه برش دایره ای شکل دور ناف تشکیل میشه. سپس ناف به سمت دیواره شکمی کالبد شکافی میشه و به بافت خونی اون متصل میشه. بعد پوست بالایی شکم ماهیچه رو تا حدود دنده ها بالا میبره.

این عمل به پوست شکم اجازه میده به سمت پائین کشیده بشه و پوست سست شده از بین بره. بعد از این که پوست جدا شد، قسمت بالایی اون با برش پوستی پائینی بخیه زده میشه. ناف با یه شکاف کوچک بالا آورده میشه اما تو یه حالت خاص روی شکم قبل از این که عمل انجام بشه قرار داده میشه. در پایان عمل جراحی یه شکاف ملایم روی شکم ایجاد میشه که این شکاف دور ناف رو هم میگیره. می تونین برای انجام عمل توی این ناحیه با یک جراح پلاستیک ماهر مشورت کنین. از سوال پرسیدن نترسین، ما برای چنین مسائلی اینجا هستیم.

پیشنهاد می کنم این مقاله را مطالعه کنید:

لیپوساکشن یا پیکر تراشی چیست؟ + راهنمایی کامل

تامی تاک یا جراحی لاغری شکم و پهلو + مراقبت های لازم