آمار سایت
  • سوالات ( 1876 )
  • پاسخ ها ( 1341 )
  • کاربران ( 2281 )
بهترین پزشک روز
پاسخ داده شده

کدام مواد غذایی باعث سفید شدن طبیعی دندان ها میشه؟ اگه بخوایم بدون استفاده از روش های دندانپزشکی، دندون هامون رو سفید کنیم چیکار میشه کرد؟

با کمک این مواد غذایی می تونین دندان هاتون رو به طور طبیعی سفیدتر کنین.
همانطور که می دونین دندان های شما اولین چیزی هستند که بیشتر مردم به آن توجه می کنن. زمانی که صحبت می کنی، می خندین یا لبخند می زنین، دندان های شما همیشه در کانون توجه قرار دارن. می تونین بینشی نسبت به بهداشت شخصی شما باشد و می تواند تاثیر عمده ای در دیگران ایجاد کند که آنها چه نظری درباره شما دارند.

در چنین وضعیتی، دندان های زرد و بوی بد دهان میتونه بسیار خجالت آور باشن. بیشتر ما روزانه دو بار دندان های خود را مسواک می کنیم، اما این کافی نیست که سلامت دهانی خوبی داشته باشیم. اما چند مواد غذایی وجود دارد که می توانید در رژیم غذایی خود برای داشتن دندان های براق و لثه های قوی استفاده کنین.

فلفل دلمه ای قرمز

ویتامین C موجود در فلفل دلمه ای قرمز به تولید کلاژن کمک می کند – یک پروتئین ساختاری که برای سلامتی لثه ها لازم است و لثه ها را محکم دور دندان ها نگه می دارد. مطالعات نشان داده که جذب کم ویتامین C اغلب منجر به مشکلات مربوط به لثه ها مانند تنفس بدبو می شود.

محصولات لبنی

محصولات لبنی مثل ماست، شیر، پنیر منبع عالی کلسیم، فسفر و کازیین هستند. برای محکم کردن مینای دندان لازم است و دندان را محکم نگه دارین.

توت فرنگی

این میوه قرمز ممکن است پیراهن شما را لکه دار کنه اما برای سفید کردن دندان هایتان خیلی خوبه. توت فرنگی حاوی یک آنزیم به نام اسید مالیک است که می تواند دندان های شما سفید و براق بکنه.

پرتقال و آناناس

خوردن میوه های استوایی مانند پرتقال و آناناس برای سلامتی دهان شما نیز خوب است. این میوه های ترش خاصیت تمیز کردن دارن و می تونن به طور طبیعی پلاک را از دهان شما پاک کنن.

سیب

سیب دهان شما را تمیز میکنه و ذرات غذا را که بین دندان های شما گیر می کند پاک می کنه. هم چنین به تقویت لثه ها کمک می کنه.

جوش شیرین

پودر سفیدی که عموما در هر آشپزخانه ای یافت می شود نیز می توانه به تمیز کردن دندان های شما کمک کنه. برای تمیز کردن دندان هایتان با جوش شیرین هر روز در صبح، یک برنامه روتین انجام دهید. جوش شیرین عامل سفید کنندگی هستش و به حذف پلاک ها و لکه های سطح دندان کمک می کنه.

بروکلی

بروکلی سرشار از فیبر و پر از مواد مغذی مختلف بوده و به کاهش ورم کمک می کنه. خوردن بروکلی می تونه دندان های شما را تمیز کنه و از جوانه زدن باکتری ها در دهان جلوگیری کنه.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر مفالات زیر را بخونین:

آیا امکان سفید کردن دندان ها با روش های خانگی وجود دارد؟

سفید کردن دندان ها با زغال فعال؛ عوارض و نحوه انجام