آمار سایت
  • سوالات ( 1876 )
  • پاسخ ها ( 1341 )
  • کاربران ( 2281 )
بهترین پزشک روز
پاسخ داده شده

من دچار گرفتگی و درد گردن شده ام. آیا راه های طبیعی و گیاهی هست که گردن درد خودم رو درمان کنم بدون نیاز به مصرف دارو؟

آیا گردن شما درد می کند و گرفتگی دارد؟ 5 راه ساده زیر به شما کمک خواهد کرد که این درد را درمان کنید

نحوه خلاص شدن از گردن درد:

همه ما می دانیم چقدر دردناک است که با گرفتگی گردن بیدار شویم. درد گردن در این مواقع ممکن است به حدی باشد که نتوانیم سر خود را بچرخانیم. سپری کردن یک روز با گرفتی و درد گردن واقعا آزار دهنده است و حتی انجام ساده ترین کار، سخت به نظر می رسد و ممکن است نتوانیم هیچ کاری انجام دهیم.

در ادامه چند راه حل آسان خانگی برای رفع درد وحشتناک گردن معرفی شده است:

1-حرکات کششی گردن

اگر شما از درد شدید گردن بیدار شوید اولین کاری که شما باید انجام دهید، انجام حرکات کششی است. سر خود را به آرامی به چپ و راست بپرخانید و همچنین حرکت بالا و پایین سر را هم انجام دهید به طوری که انگار شما دارید می گویید بله.

2-کمپرس گرم

کمپرس گرم می تواند به شما کمک کند که درد گردن خود را تسکین دهید. این کار عضلات گردن را شل کرده و گردش خون را در گردن افزایش می دهد و به کاهش درد کمک خواهد کرد. این کمپرس را به مدت 10 دقیقه روی ناحیه درد قرار دهید و حداقل 2 بار در روز این کار را انجام دهید تا سریع تر درد شما تکسین یابد.

3- شستن گردن با آب گرم و نمک

ترکیب نمک اپسوم و آب گرم برای خلاص شدن از گرفتگی گردن بسیار موثر است. آب گرم به آرام شدن عضلات کمک می کند در حالی که نمک کمک می کند تا التهاب کاهش یابد و جریان خون بهبود پیدا کند.

4- ماساژ با روغن

شما می توانید از برخی روغن ها برای تسکین فوری گرفتگی گردن استفاده کنید. چند قطره روغن اسطوخودوس و روغن نارگیل را مخلوط کنید و گردن خود را با آن ماساژ دهید.

5-سرکه سیب

سرکه سیب یک درمان عالی برای درمان گرفتگی گردن می باشد. وجود آنتی اکسیدان و عوامل ضد التهابی موجود موجود در سرکه سیب، درد های عضلانی را تسکین می دهد.

6- برخی دیگر از نکات مهم برای رفع گرفتگی گردن

  • اگر شما اغلب از درد گردن رنج می برید، وضعیت خواب خود را تغییر دهید زیرا وضعیت نامناسب رخت خواب می تواند منجر به درد گردن شود.
  •  سعی کنید به پشت بخوابید. بالش خود را تغییر دهید.
  • استفاده زیاد با تاپ و گوشی های هوشمند می تواند منجر به گرفتگی گردن شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله های زیر را بخوانید:

دلایل گردن درد شما

راهکارهایی برای کاهش گردن درد

آموزش بهترین ورزش های خانگی برای گردن درد