آمار سایت
  • سوالات ( 1876 )
  • پاسخ ها ( 1341 )
  • کاربران ( 2281 )
بهترین پزشک روز
پاسخ داده شده

باید دمل چرکی یا موبرگردان که چند سالی است حدود ۵ عدد در پشتم در آمده رو درمان کنم. و از جراحی و عوارضش نیز میترسم. چکنم؟

با سلام و درود. توجه داشته باشید که دمل چرکی با سینوس پیلونیدال یا موبرگردان متفاوت اند. اگر هنگام نشستن و ایستادن دچار درد شدیدی می شوید و دچار ترشحات چرکی و بد بو از محل می شوید احتمال زیاد شما نیز دچار سینوس پیلونیدال هستید. همچنین باید به این نکته توجه داشته باشید که ممکن است برای دمل چرکی درمان هایی غیر از جراحی در نظر گرفته شود.

برای مثال در برخی موارد با تزریق انتی بیوتیک ها دمل را درمان می کنند و یا اینکه ممکن است با بیرون کشیدن محتویات درون دمل به درمان این مشکل بپردازند . اما موبرگردان حتما نیاز به جراحی دارد. جراحی این بیماری چندان مشکل نیست و به راحتی انجام خواهد گرفت، این جراحی عوارضی ندارد تنها موضوعی که باید به آن توجه داشته باشید دوران نقاهت آن است که باید با دقت با جراحت برخورد کنید.

این عمل توسط جراح عمومی انجام می شود اما باید توسط یک پزشک عمومی تشخیص داده شود، بهتر است هرچه زودتر برای حل این مشکل به پزشک عمومی مراجعه کنید و درمان را به تعویق نیندازید.

پیشنهاد می کنم این مقاله را مطالعه کنید:

پیلونیدال؛ علت، تشخیص و درمان سینوس پیلونیدال

علائم،تشخیص و درمان کیست مویی پایین کمر