آمار سایت
  • سوالات ( 1876 )
  • پاسخ ها ( 1341 )
  • کاربران ( 2281 )
بهترین پزشک روز
پاسخ داده شده

سلام زنی ۶۱ ساله هستم که دکتر تشخیص پوکی استخوان برایم داده و قرض استوفوس ۷۰ برایم تجویز نمود که هفته ای یک عدد مصرف کنم بعد از مصرف اولین قرص به درد شدید عضلانی و سختی تنفس مبتلا شدم که تا هشت روز ادامه پیدا کرد وقتی با دکترم مشورت کردم نظر ایشان به ادامه مصرف قرص بود که از ترس درد وحشتناک از مصرف خودداری کردم سوالم این است ایا داروی جایکزین یا سبک تر برای بیماری بنده وجود دارد که عوارض کمتری به همراه داشته باشد

دوست عزیز

نمیتوان گفت که آیا درد عضلانی جزو عوارض این دارو برای همه افراد هست یا خیر؟ گاهی یک دارو می تواند عوارض جدیدی برای شخص شما ایجاد بکنه که بهتره اون دارو رو مصرف نکنین البته در مواقعی که جایگزینی برای اون دارو باشه.

بله داروهای زیادی برای درمان و کنترل پوکی استخوان وجود داره که می تونین با مشورت با پزشک یکی از اونها رو مصرف کنین. در مقاله زیر می تونین با این داروها بیشتر آشنا بشین. البته لازم به ذکره که موارد ذکر شده در این مقاله فقط برای آشنایی شما آورده شده و بدون اجازه پزشکتون و سرخود از این داروها استفاده نکنین.

پوکی استخوان؛ انواع داروهای مؤثر برای درمان پوکی استخوان

توصیه می کنم از درمان های خانگی هم در کنار مصرف داروهاتون استفاده کنین تا سریع تر بهبود پیدا کنین. مقالات زیر رو مطالعه کنین:

پوکی استخوان چیست؟ 3 علامت هشدار دهنده پوکی استخوان

پوکی استخوان؛ 7 گروه غذایی که باعث پوکی استخوان می شوند

با تغذیه مناسب و ورزش به جنگ پوکی استخوان بروید

علت و روش درمان درد لگن