آمار سایت
  • سوالات ( 1876 )
  • پاسخ ها ( 1341 )
  • کاربران ( 2281 )
بهترین پزشک روز
پاسخ داده شده

برای درمان خراشیدگی پوست و زخم های سطحی که در اثر زمین خوردن ایجاد میشن،چه روش های خانگی یا گیاهی وجود داره؟

درمان های خانگی برای خراشیدگی و زخم های سطحی پوست شامل تمیز کردن زخم، استفاده از ژل آلوئه ورا، عسل، گیاه ترشک، و چیزهای دیگر هستش. این درمان های خانگی برای آسیب های پوستی، افتادگی و شل شدن پوست و یا خراشیدگی اون به وسیله یه سطح سخت و تیز مفید هستند. همچنین در درمان جوش ها و یا خراش سطحی موثر می باشن. شما می تونین از آنها برای درمان زخم های سطحی نیز استفاده کنین.

خوب است بدانید که خراشیدگی و زخم های سطحی پوستی ایجاد شده می تونن به راحتی با استفاده از درمان های خانگی ساده درمان بشن. اجازه بدین در زیر جزئیات آن ها را مورد بحث قرار دهیم.

تمیز کردن زخم

اول از همه، تمیز کردن زخم برای جلوگیری از هر نوع عفونت که توسط میکروب ها ایجاد میشن ضروری هست. این کار باید با شستن زخم با صابون ضد عفونی کننده و آب گرم صورت بگیره و قبل از خشک کردن آن با یک پارچه تمیز انجام شود.

گذاشتن پانسمان:

بسیار مهم است که پانسمان زخم خود را به دلایل بهداشتی تغییر دهید. آلوئه ورا باعث میشه درمان زخم ها سریع تر صورت بگیره.

ژل آلوئه ورا:

ژل آلوئه ورا یکی از رایج ترین درمان های خانگی هست که برای درمان خراشیدگی و زخم های سطحی پوست به کار میره. توصیه میشه این ژل را در خانه نگه دارین تا به عنوان یک درمان خانگی سریع برای خراشیدگی و زخم های سطحی پوست استفاده کنین.

عسل:

همچنین از عسل برای درمان سریع زخم ناشی از خراشیدگی و زخم های سطحی پوستی ایجاد شده میتونین استفاده کنین. شما می تونین یک لایه عسل را بر روی منطقه عفونی برای تسکین سریع بمالین. این کار هم چنین به کاهش خارش شما کمک می کنه.

گل های همیشه بهار و برگ جعفری:

شما می تونین گل های همیشه بهار، برگ جعفری و برگ های درخت چنار را خرد و مخلوط کرده و خمیری درست کنین و آن را روی محل خراش خود بمالین تا درمان شود.

برگ های گیاه ترشک:

این برگ ها می توانند مستقیما روی سطح زخم به منظور درمان خراشیدگی و زخم های سطحی پوستی موجود استفاده شوند.

فراسیون سفید (نوعی نعنا) و چربی گوسفند

پماد تهیه شده از چربی گوسفند و فراسیون سفید نیز به عنوان یکی از درمان های خانگی موثر برای درمان خراشیدگی و زخم های سطحی پوست عمل می کنه.

گل انگور یا آقطی:

یک ایده منحصر به فرد دیگر ترکیب گل انگور با چربی گوسفند و سپس گرم کردن این مخلوط برای یک دوره زمانی کوتاه است. این پماد مرطوب کننده به دست آمده، یک درمان خانگی عالی برای درمان زخم های پوستی است.

روغن:

ترکیب آب گرم با انواع مختلفی از روغن ها مثل روغن بابونه، روغن اسطوخدوس، روغن درخت مرمکی، روغن شکوفه پرتقال، آویشن سرخ و روغن درخت چای به عنوان یک درمان بزرگ در نظر گرفته می شود.

ترکیب ید و سرکه:

همچنین ید و سرکه نیز می توانند نقش بسیار مفیدی در درمان خراشیدگی و زخم های سطحی پوستی پوستی بازی کنند.

رژیم غذایی سالم:

بیش از هر چیز دیگری، یک رژیم غذایی مناسب با ارزش غذایی متعادل، نقش قابل توجهی در ناپدید کردن این زخم ها بازی می کنه. این به این دلیل است که مواد مغذی ضروری موجود در غذاهای مفید سیستم ایمنی را تقویت می کنه که در نهایت باعث بهبود زخم در دوره ی کوتاه تری می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر مقالات زیر را بخونین:

ساییدگی پوست؛ درمان ساییدگی و خراشیدگی با روش های خانگی

درمان خانگی خراشیدگی پوست چیست؟

درمان زخم؛ ۷ روش طبیعی برای درمان زخم