آمار سایت
  • سوالات ( 1876 )
  • پاسخ ها ( 1341 )
  • کاربران ( 2281 )
بهترین پزشک روز
پاسخ داده شده

تفاوت بین sculptra (نوعی بوتاکس که درمان طبیعی برای پر کردن چین و چروک صورت می باشد) و radiesse (فیلر که برای زخم ها، چین و چروک و خط لبخند است) چیه؟ کاربردشون چیه؟ آیا یکی از اون ها بهتر از اون یکی هست؟

در حالی که بوتاکس و فیلر هر دو حجم دهنده هستن اما از راه های متفاوتی روی صورت تاثیر میزارن. فیلر یک عمل تزریقی سنتی هست که برای حجم دادن به ناحیه های صورت استفاده می شه و چین و چروک صورت رو پر می کنه.

این فیلر برای قسمت های اطراف بینی و لب ها فوق العاده بوده و چین و چروک های عمیق رو درمان می کنه. همچنین برای پر کردن خط فک مناسب بوده و کمک می کنه اطراف لب هنگام خنده جمع نشه و به سمت پائین کشش پیدا نکنه.

مثل فیلرهای سنتی مانند juvederm و restylane فیلر radiesse نتایج فوری روی صورت نمایان می کنه که در عرض یه هفته قابل مشاهده می شه. برخلاف فیلرهای سنتی به هرحال این نوع فیلر از هیدروکسی کلسیم ساخته شده در حالی که فیلرهای دیگه عموما از هیالورونیک اسید تشکیل شدن.

نتایج استفاده از این فیلر نسبت به فیلرهای پوستی ماندگارتر بوده و به مدت طولانی تری می مونن. یعنی از حدود ۱۲ تا ۱۸ ماه ماندگاری دارن. درمان با بوتاکس sculptra ، متفاوت از فیلرها عمل می کنه که از لاکتیک اسید تشکیل شده.

این بوتاکس کلاژن طبیعی پوست بدن شما رو تحریک می کنه و نتیجه بسیار طبیعی ایجاد می کنه. در طول چند ماه هم ارتقا پیدا می کنه چون تشکیل کلاژن مدت زمان بیشتری طول می کشه، احتمالا تا ۶ هفته بعد از تزریق بوتاکس و جلسات درمانی تون، نمی تونین نتایج رو مشاهده کنین. اما خبرهای خوب اینه که تاثیرات بوتاکس روی چین و چروک صورت گاها تا حدود دو سال دوام داره و از بین نمیره.

 

اگه می خواین در مورد ژل رادیس بیشتر بدونین حتما مقاله زیر را با دقت بخونین:

ژل رادیس چیست؟ کاربرد، هزینه و عوارض جانبی

پیشنهاد می کنم این مطالب رو نیز مطالعه کنین:

درمان چین و چروک پیشانی با بوتاکس

بهترین جایگزین های بوتاکس برای درمان خطوط اخم