آمار سایت
  • سوالات ( 1876 )
  • پاسخ ها ( 1341 )
  • کاربران ( 2281 )
بهترین پزشک روز
پاسخ داده شده

بهترین و موثرترین راه برای درمان شل شدگی پوست گردن و چانه چیست؟

برای بسیاری از بیمارانی که پوست گردن آن ها شل شده است جراحی بهترین راه برای به دست آوردن دوباره جوانی است. پوست شل در اطراف گردن با لیفت پوست گردن هم درمان میشه. در این پروسه پوست گردن لیفت و سفت میشه و نتیجه زیبایی را در اختیار بیمار قرار میده. این پوست شل با برشی در کنار گوش برداشته می شود پس خیلی مشخص نیست که فرد جراحی کرده است.

جراحی لیفت گردن پوست اطراف گردن را خوش فرم تر نشان میده، ماهیچه های زیرین را سفت تر نشان میده و خطوط ریز و چین و چروک را کمتر می کنه. جراحانی که از مهارت بسیار بالایی برخوردارند بدون ایجاد هیچ گونه بدشکلی ای در اطراف گوش و یا پوست اطراف، این مشکل را درمان می کنند. لیفت گردن گاهی ظاهر فک را هم بهتر می کنه اما تمرکز اصلی آن روی پوست گردن است.

گاهی برای صاف و خوش فرم کردن پوست اطراف فک، پروسه جراحی جداگانه ای نیاز است. بدشکلی پوست اطراف فک گاهی به خاطر وجود چربی در قسمت های عمیق تر پوست برای مثال در لایه SMAS اتفاق می افتد. لیفت قسمت پایین صورت، مینی لیفت صورت و لیفت صورت به روش SMAS می تونن افتادگی پوست صورت را برطرف کنن. برای مثال در لیفت SMAS چربی های ناحیه فک را عقب می زنن و به سمت گونه ها می فرستن تا توازن را در صورت برقرار کنن.

برای برطرف کردن شل شدگی پوست گردن و فک راه  هایی به جز جراحی هم وجود دارن. اما مسلما نتایجی که این روش های غیر جراحی میدن به اندازه نتایج جراحی پایا نیستن. این روش های غیر جراحی، برای کسانی که به تازگی آثار پیر شدگی را روی پوست صورت و گردن خود مشاهده کرده اند، سبب بهبود جزئی میشن. این روش ها شامل ترماژ، بوتاکس، میکرونیدلینگ همراه با پی آر پی، درمال فیلر و حتی درمان با لیزر هستن و می تونن سبب بهبود ظاهر گردن و فک بشن. جراح پلاستیک ماهری پیدا کنید که مشخص کنه کدام نوع درمان برای شرایط شما مناسب تر است.

پیشنهاد می کنم مقاله های زیر را مطالعه کنین:

ایمپلنت چانه چیست؟ + راهنمایی کامل

از بین بردن غبغب با استفاده از کیبلا

جراحی لیفت گردن یا پلاتیسما پلاستی