آمار سایت
  • سوالات ( 1876 )
  • پاسخ ها ( 1341 )
  • کاربران ( 2281 )
بهترین پزشک روز
پاسخ داده شده

سلام. برای اختلالات تنفسی، چه راهکارهای خانگی و گیاهی توصیه می کنین؟

مشکلات تنفسی در میان کودکان و بزرگسالان رایج است. بر خلاف سایر مسایل بدنی، مشکلات تنفسی یک دسته از اختلالات هستند که می تواند از آسم ملایم تا آسم متوسط تا  COPD (بیماری مزمن ریوی) به وجود آیند. حتی گاهی گرفتگی بینی و آبریزش بینی، راحتی تنفس را تا حد زیادی تحت تاثیر قرار می دهد.

از همه مهم تر، اگر نادیده گرفته شوند، اختلالات تنفسی می تواند مهلک و مشکل ساز باشد. با این حال، برخی درمان های موثر وجود دارد که شما به راحتی برای تسکین درد خود در خانه از آنها استفاده کنید.

درمان های خانگی موثر در اختلالات تنفسی:

استنشاق بخار:

یکی از نکته های قدیمی در این کتاب، تنفس بخار برای انواع مشکلات تنفسی با کاهش موثر گرفتگی بینی و تخلیه خلط به بیرون از ریه ها توصیه می شود.

زنجبیل:

زنجبیل یکی از بهترین داروهای خانگی برای کنترل مشکلات شایع تنفسی است. زنجبیل به ریه ها اجازه تولید خلط را نمی دهد در نتیجه ریه ها را تمیز می کند.

غرغره کردن آب نمک:

در هنگام سرفه و خس خس کردن، غرغره کردن با آب نمک به تمیز کردن سیستم تنفسی کمک می کند در نتیجه باعث کاهش درد می شود.

سیر:

سیر در درمان علائم برونشیت و آسم به اثبات رسیده است. سیر خلط را از دستگاه تنفسی پاک می کند و در نتیجه ظرفیت ریه ها را افزایش می دهد.

ماساژ دادن با روغن خردل:

مالیدن روغن خردل بر روی سینه، بهترین و موثرترین راه درمان آسم است. در طول حمله آسم، مالیدن روغن خردل بر روی سینه به افزایش جریان هوا به ریه ها کمک می کند.

میوه های مرکب:

از میان مرکبات پرتقال و لیمو به طور خاص، توانایی مدیریت بیماری های تنفسی مختلف مانند برونشیت و آسم را دارند.

عسل:

عسل با ویژگی سرکوب کننده سرفه شناخته شده است. هر شب قبل از رفتن به رختخواب مقدار کمی عسل میل کنید تا باعث کاهش درد و سرفه شود.

قهوه:

آیا می دانستید که ۱۰۰ سال پیش قهوه یکی از درمان های طبیعی برای مشکلات تنفسی بوده است چون کافئین موجود در آن به بهبود عملکرد ریه به افزایش مسیر راه تنفسی کمک می کرده است.

داروهای خانگی برای سه مشکل بزرگ تنفسی:

بیماری مزمن انسداد ریه (COPD):

COPD یک عبارت مخفف ری است که چندین بیماری تنفسی را که به علت تنگی نفس و یا به سختی نفس کشیدن منجر می شود، شامل می شود. علائم آن عبارتند از تنگی نفس و خلط سرفه از ریه ها به خصوص در صبح.

برونشیت:

برونشیت التهاب راه های هوایی است که هوا را به ریه های حمل می کند و موجب ایجاد سرفه یا خلط و مخاط می شود. علایم آن شامل تنگی نفس، خس خس، تب خفیف و حالت فشردگی سینه است.

آسم:

آسم یکی از بیماری های مزمن و رایج تنفسی است که به علت التهاب مجاری تنفسی، تنفس را مشکل می کند. علایم آن شامل سرفه خشک، خس خس سینه، سفتی قفسه سینه و تنگی نفس است.

برای کسب اطلاعات بیشتر مقالات زیر را مطالعه کنید:

مصرف آویشن برای درمان مشکلات تنفسی

11 درمان خانگی برای مشکلات تنفسی