آمار سایت
  • سوالات ( 1876 )
  • پاسخ ها ( 1341 )
  • کاربران ( 2281 )
بهترین پزشک روز
پاسخ داده شده

آیا این قضیه نرماله؟ همه به من گفتن که بعد از تزریق بوتاکس دیگه نمی تونم پیشونیم رو بالا و پائین ببرم. این بزرگترین ترس من بوده اما در هر صورت الان می تونم تکونش بدم. همه خانومایی که توی کلیپ ها دیدم و بوتاکس تزریق کرده بودن می گفتن که احساس می کردن پیشونی شون یخ زده و اصلا نمی تونن دیگه حرکتش بدن. آیا فکر می کنین پروسه درمان بوتاکس من اشتباه پیش رفته یا مسئله ای پیش اومده؟

با اطلاعات ناکافی که در سوال آوردین راهی نیست که متوجه بشم بوتاکس کافی به پیشونی شما تزریق شده یا نه! توی سوال واضح و دقیق بیان نکردین که چه مقدار بوتاکس تزریق کردین! هم چنین مناطق مختلفی برای تزریق بوتاکس وجود داره، بعضی از افراد خطوط عمیقی روی پیشونی خودشون دارن یا وسط ابروها خط ابرو دارن و امیدوارن بتونن درمانش کنن.

بوتاکس هم چنین می تونه بالای ناحیه بیرونی خط ابرو هم تزریق بشه تا بتونه با یه عمل طبیعی ابروها رو بالا بکشونه. چین و چروک صورت هر بیمار با هم متفاوته و نقش فرد مجربی که تزریق می کنه آنالیز و درک شرایط ویژه و منحصر به فرد هر بیمار قبل از شروع درمانه.

بدون دونستن نوع درمان زیبایی و ویژه برای هر فرد، من نمی تونم جواب اصلی و دقیقی به شما بدم یا توصیه پزشکی خاصی برای شما داشته باشم. به طور کلی باید بعد از دو تا سه هفته از تزریق بوتاکس خودتون نتایج رو مشاهده کنین.

اگر بعد از گذشت دو هفته هنوز قادر به جابه جا کردن پیشونی خود هستین، به شما پیشنهاد می کنم چند روز دیگه صبر کنین. سم بوتولینیوم که ماده فعال بوتاکس هست، برای هر بیمار به طور متفاوتی عمل می کنه.

اگر این اولین تجربه شما با بوتاکس بوده، متخصص تون احتمالا به هشدارها توجهی نکرده. اگر بیشتر از سه هفته هست که از پروسه جراحی شما می گذره و هم چنان حرکات زیادی در پیشونی خودتون مشاهده می کنین، به شما پیشنهاد می کنم که با پزشک خودتون صحبت کنین که اگر لازمه دوباره تزریق کنین.

در آخر برای توضیحات بیشتر در مورد سوالتون هدف اصلی بوتاکس بی حرکت کردن یا ثابت کردن پیشونی شما نیست. در بیشتر موارد، در توانایی حرکت ماهیچه های پیشونی شما محدودیت به وجود میاد. در غیر این صورت تاثیر بوتاکس خودش رو غیر طبیعی و نامناسب نشون میده.

پیشنهاد می کنم مقالات زیر را بخونین تا اطلاعاتتون افزایش پیدا کنه:

درمان چین و چروک پیشانی با بوتاکس

درمان چروک اطراف چشم یا خطوط پنجه کلاغی

عوامل تاثیرگذار بر بوتاکس