آمار سایت
  • سوالات ( 1876 )
  • پاسخ ها ( 1341 )
  • کاربران ( 2281 )
بهترین پزشک روز
پاسخ داده شده

سلام. من کمر درد زیادی دارم و اکثر اوقات مجبورم به خاطر کارم روی کمرم بشینم. آیا درمان های خانگی برای کمر درد می شناسید که درد را کاهش بدهد؟

این که این مشکل در یک جلسه ورزشی سخت بروز کرده و یا در اثر یک وضعیت نامناسب طولانی مدت به وجود آمده، همه ما می توانیم بر روی یک واقعیت توافق کنیم که درد کمر می تواند به طرز عجیبی ناراحت کننده باشد. این نه تنها با کار حرفه ای ما تداخل پیدا می کند بلکه می تواند به زندگی روزمره ما نیز صدمه بزند.

این یک مشکل شایع است

تقریبا همه در برهه ای از زندگی خود از کمردرد رنج می برند. طبق گفته موسسه ملی بهداشت، حدود ۸۰ درصد از بزرگسالان درد کمر را در زندگی خود تجربه می کنند.

به عقب بر گردیم

خبر خوب این است که روش های کمی وجود دارند که می توانند به تسکین دردکمر کمک کنند و کمر شما را خوب کنند تا به زندگی عادی خود برگردید. چه یک کمردرد ملایم باشد و چه یک درد تیز و زیاد که شما را ناتوان می سازد، می توانید برخی از درمان های گفته شده در زیر را برای تسکین فوری امتحان کنید.

ورزش

ما درک می کنیم که ممکن است از بالا رفتن و حرکت کردن در زمانی که شما کمردرد دارید نتیجه ای معکوس داشته باشد، اما به ما در این مورد اعتماد کنید. زمانی که برای پیاده روی می روید و کمی تمرین کششی می کنید ، اندورفین در بدنتان آزاد می شود و احساس درد را کاهش می دهد. همچنین می توانید تماس با انگشتان پا و ژست سر مار کبری را در لیست تمرین های آسان خود قرار دهید. با این حال، به خاطر داشته باشید که به افراد مبتلا به کمردرد حاد توصیه نمی شود.

ماساژ خوب

تعداد زیادی  امیدوارند که ناحیه درد به خودی خود بهبود یابد. می توانید از یک نفر بخواهید با کمی روغن خردل پشت شما را ماساژ دهد. ماساژ دادن قبل از حمام می تواند تفاوت زیادی ایجاد کند.

نکته: مطمئن شوید که از آب ولرم برای استحمام استفاده می کنید.

روی بدن خود کار کنید

اگر درد کمرتان به خاطر این است که در تمام طول روز در مقابل لپ تاپ تان قوز کرده اید، اولین کاری که باید انجام دهید این است که حالت بدنی خود را اصلاح کنید. ستون فقرات خود را صاف نگه دارید و به دنبال وضعیتی بگردید که کم ترین فشار را روی گردن شما قرار دهد.

کمپرس های گرم و سرد

استفاده متناوب از  کمپرس های گرم و سرد ممکن است به کاهش درد و التهاب در افراد با دردکمر حاد کمک کند. استفاده از کمپرس های سرد می توانید به طور موقت سیگنال های درد را مسدود کرده و حتی تا حد معینی کاهش دهید. بعد از دو روز، شما می توانید از حوله ای که در آب گرم فرو می رود، استفاده کرده تا از شر درد خلاص شوید.

روغن اکالیپتوس

در یک سطل پر از آب ولرم، چند قطره روغن اسانس اکالیپتوس اضافه کنید. حمام کردن با این آب تنها باعث تسکین کمردرد شما نخواهد شد بلکه اعصاب شما را آرام خواهد کرد.

در حالی که چندین عامل وجود دارند که ممکن است به درد کمر مزمن کمک کنند، معمولا به حالت نادرست نشستن و خم شدن در مقابل دسکتاپ و تلویزیون ختم می شود. جدا از حفظ تغذیه مناسب و رژیم غذایی، مهم است که از نشستن طولانی مدت و نگه داشتن وزن خود بر روی پاها در حالت ایستاده خودداری کنید.

تذکر: این مقاله جایگزین توصیه های پزشکی واجد شرایط نیست. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با پزشک متخصص مورد اعتماد خود مشوت کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر می تونین این مقالات رو بخونید:

کاهش کمر درد با انجام تمرین های یوگا

10 راز جالب برای درمان کمر درد