آمار سایت
  • سوالات ( 1876 )
  • پاسخ ها ( 1341 )
  • کاربران ( 2281 )
بهترین پزشک روز
پاسخ داده شده

وقتی تاثیر بوتاکس از بین بره برای چین و چروک ها چه اتفاقی می افته؟ آیا بدتر از قبل میشن؟ آیا باید تزریق رو هر ۶ ماه یک بار ادامه بدم؟ من شنیدم بعد از چند جلسه تجدید تاثیر بوتاکس حتی بیشتر از قبل میشه، آیا درسته؟

بوتاکس نتایج بسیار خوبی از سه تا شش ماه برای هر مریض فراهم می کنه. این درمان ماهیچه های صورت رو ریلکس می کنه و به صافی پوست منجر میشه که خطوط و چین و چروک ها رو از بین میبره. ماندگاری این نتایج به سرعت متابولیسم سم بوتولینیوم و تعداد واحدهای بوتاکسی که توی اون ناحیه استفاده کردین و میزان تخصص پزشک شما بستگی داره.

بوتاکس پایانه عصب صورت شما رو که با ماهیچه ها ارتباط دارن از کار می ندازه و به ماهیچه ها اجازه میده که به آرامش برسن. بعد از یه مدتی همون طور که تاثیر بوتاکس از بین میره و متابولیسم های بدن شروع به کار می کنن،  پایانه های عصب هایی که توسط سم بوتولینیوم تحت تاثیر قرار نگرفتن دوباره تشکیل میشن.

وقتی پایانه این اعصاب جدید دوباره به ماهیچه ها متصل میشن باعث میشه ماهیچه ها دوباره منقبض بشن و به خطوط یا چین و چروک های صورت فرصت تشکیل دوباره میده. البته این یک باور غلطه که چین و چروک ها عمیق تر از گذشته فرم پیدا می کنن.

به هرحال چیزی که اتفاق میفته اینه که بیمار به صورت و پوست جوان و نرم خودش عادت کرده. همون طور که تاثیر بوتاکس از بین میره و خطوط یا چین و چروک صورت دوباره پدیدار میشن،  بیمار فکر می کنه شدیدتر یا بدتر از حالت قبلی شده.

برای نتیجه بهتر و زیباتر باید به طور منظم برای جلوگیری از چین و چروک و برگشت دوباره اون ها تزریق داشته باشین. به هرحال این جلسات اغلب تک و توک هستن و خیلی طول نمی کشن. تزریق پایدار بوتاکس یعنی به طور طولانی زمان جلسات تزریق خودتون رو افزایش بدین چون در این صورت ماهیچه ها ضعیف تر شدن و ساختمان عضلانی صورت رو بازآموزی می کنن.

بنابراین بوتاکس به مدت طولانی تری نمیمونه بلکه اثرات بوتاکس به مدت بیشتری در صورت نمایان می شه چون از فعالیت تکرار شونده ماهیچه ها که منجر به تشکیل خطوط و چین و چروک روی صورت میشه خودداری می کنه.

پیشنهاد می کنم مقالات زیر را بخونین:

درمان چروک اطراف چشم یا خطوط پنجه کلاغی

عوامل تاثیرگذار بر بوتاکس