آمار سایت
  • سوالات ( 1876 )
  • پاسخ ها ( 1341 )
  • کاربران ( 2281 )
بهترین پزشک روز
پاسخ داده شده

علت اصلی اضطراب چیست؟

مضطرب بودن امری عادی است و همه ما آن را در زندگی مان تجربه کرده ایم.  تجربه اضطراب به صورت موقت، امری عادی در زندگی است، اما بعضی افراد آن را بیشتر از دیگران احساس می کنند. افرادی که از اضطراب رنج می برند، علائم شدیدی دارند که می تواند زندگی روزمره آن ها را مختل کند. برای رفع علائم ناشی از اضطراب در زندگی روزمره، می توانید از این داروهای خانگی طبیعی برای درمان خود استفاده کنید.

1-چای بابونه

چای بابونه حاوی مواد بسیار مهمی است که کمک می کند تا ذهن شما را آرام کند. مرکز پزشکی دانشگاه پنسیلوانیا مطالعاتی انجام داده است و نتایج نشان داد که افرادی که چای بابونه را در رژیم غذایی خود دارند، علائم اضطراب آن ها نسبت به دیگران کمتر است.  بنابراین، اگر شما از مشکل اضطراب رنج می برید، سه فنجان چای بابونه در روز مصرف کنید.

2-استشمام روغن اسطوخودوس

استشمام روغن اسطوخودوس می تواند به شما کمک می کند اضطراب نداشته باشید و باعث آرامش شما می شود. مطالعاتی نشان داده است که این روغن می تواند فشار سیستولیک که با استرس ارتباط است را کاهش دهد. شما می توانید چند قطره روغن اسطوخودوس را بر روی بالش خود قرار دهید تا هنگام خواب آن را استشمام کنید و به آرامش شما کمک کند. همچنین اگر در وان حمام می کنید اضافه کردن مقداری روغن در وان می تواند کمک کننده باشد.

2-ماندن زیر نور خورشید

می دانیم که نور خورشید شایع ترین منبع ویتامین D است. اما آیا این را می دانید که حتی می تواند روحیه شما را نیز افزایش دهد. ویتامین D باعث افزایش هورمون شادی در بدن می شودکه می تواند علائم اضطراب و افسردگی را کاهش دهد.یک تفریح کوتاه 15 دقیقه ای را زیر نور خورشید انجام دهید و یا برخی از فعالیت های خود در روز را در فضای باز و زیر نور خورشید انجام دهید. این نه تنها باعث آرامش شما خواهد شد، بلکه روحیه شما را هم افزایش خواهد داد.  نور خورشید هم ذهن و هم بدن شما را آرام می کند.

3-حمام گرم با نمک اپسوم

حمام گرم همیشه آرامش بخش است اما اضافه کردن مقداری نمک اپسوم می تواند تاثیر آن را بیشتر کند. نصف فنجان نمک اپسوم را در آب حمام خود اضافه کنید.  این نوع حمام کردن می تواند است به تنظیم خلق و خوی شما کمک کند زیرا سولفات منیزیم موجود در نمک ها داراي خواص تغییر دهنده روحیه و انرژی در بدن است.

4-کاهش کافئین

درست است که کافئین، سطح انرژی در بدن را افزایش می دهد، اما مصرف آن نیز می تواند به اضطراب منجر شود. اگر شما کافئین زیاد مصرف می کنید، سعی کنید مصرف کافئین خود را کاهش دهید تا بهبود پیدا کنید با جای  نوشیدن کافئین، به سراغ نوشیدنی هایی مثل چای سبز بروید.

5-ورزش

ورزش یکی دیگر از راه های عالی برای اضطراب است. با مطالعاتی که در سال 2015 انجام شد، نتایج نشان داد که ورزش می تواند اضطراب را درمان کند. بنابراین شما می توانید ورزش را در برنامه روزانه خود قرار دهید تا اضطراب شما رفع شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله های زیر را بخونین:

انواع اضطراب و راه های درمان آن

بهترین روش ها برای رهایی از اضطراب