آمار سایت
  • سوالات ( 1876 )
  • پاسخ ها ( 1341 )
  • کاربران ( 2281 )
بهترین پزشک روز
پاسخ داده شده

پزشک من انجام مزوتراپی رو برام تجویز کرده ولی واقعا میترسم اونو انجام بدم. آیا درد زیادی داره و اینکه نتیجه اون چه مدت بعد دیده میشه؟ دوام اثرات این درمان چقدر هست؟

مزوتراپی یک روش غیر تهاجمی است که باید توسط پزشکانی که به طور ویژه برای آن آموزش دیده اند، انجام شود. این روش بدون درد است، اما در زمانی که در مکان هایی مانند: ناحیه بالای لب ها، پلک های پایینی و بالایی، تزریق انجام می شود، می توان ناراحتی و انقباض کمی را احساس کرد. بعد از درمان، بیمار می تواند فعالیت های معمول خود را ادامه دهد، اما پوست نباید در معرض آفتاب قرار بگیرد. انجام آرایش، پوشیدن لباس هایی که پوست را تحریک می کند و دوش آب گرم توصیه نمی شود.

برای مشاهده اولیه نتایج، به چند جلسه درمانی نیاز است. تعداد درمان ها بستگی به سن و شرایط پوستی بیمار دارد. تعداد دقیق درمان ها توسط پزشک و با توجه به در نظر گرفتن مناطق تحت درمان، مشخص می شود. حدود 2 تا 6 جلسه درمانی در هفته توصیه ‎می شود.

تاثیرات مزوتراپی چقدر دوام دارند؟

برای مشاهده نتایج بهینه، بسته به منطقه تحت درمان ۲ تا ۶ درمان لازم است. اگر همه مراحل صحیح پیش بروند، اثرات مزوتراپی بین ۱۲ تا ۱۸ ماه قابل مشاهده هستند و پس از آن می توان درمان را تکرار کرد.

 

پیشنهاد می کنم این مقالات رو برای افزایش آگاهیتون بخونین:

مزوتراپی صورت چه فواید و کاربردی دارد؟ + عوارض آن

مزوتراپی چیست؟ فواید، کاربرد و عوارض آن