آمار سایت
  • سوالات ( 1876 )
  • پاسخ ها ( 1341 )
  • کاربران ( 2281 )
بهترین پزشک روز
پاسخ داده شده

سلام، من دو روز پیش برای خطوط اطراف لب و پیشونیم juvederm تزریق کردم و حالا اون ناحیه کاملا قرمز و متورم شده. آیا می تونم اقدامی بکنم که سریع تر درمان بشه؟ شنیدم که کمپرس آب سرد برای کاهش تورم مناسبه اما می خواستم اول با شما مشورت بکنم. فقط برای این که مطمئن بشم تشدید نمیشن. قراره آخر هفته بعد، برای عروسی بهترین دوستم شرکت بکنم و الان دنبال راهی هستم تا اثرات جانبی این قضیه رو کمتر بکنه. لطفا به من کمک کنین! ممنون.

بسیاری از بیمارایی که میخوان برای مراسمات مهم زیبا به نظر برسن، تحت درمان با فیلرپوستی یا بوتاکس قرار می گیرن. فیلرهای هیالورونیک اسید مانند juverderm میتونه به مناطق تزریق شده حجم بده و باعث میشه مناطق اطراف بینی و دهان جوان تر و زیباتر به نظر برسن.

به هرحال اساسا اثرات جانبی بعد از درمان وجود داره که خوشایند نیستن مثل تورم یا کبودی و قرمزی پوست که به خاطر ترومای ملایم به بافت ها یا رگ های خونی ایجاد شده. این علائم حدودا دو تا پنج روز دوام پیدا می کنه.

بعد از دو هفته هر شواهدی از اثرات جانبی باید به طور کامل ناپدید بشه. در همین حال برای کاهش تورم یا قرمزی خطوط یا ناحیه اطراف لب و بینی می تونین اقداماتی انجام بدین:

• داروهای ضد تورمی مثل آسپیرین یا آدویل می تونه به شما کمک کنه که ۴۸ ساعت بعد از تزریق اگر تورمی مشاهده کردین، اونو درمان کنه.
• ژل amica برای برخی از جراحان نیز پیشنهاد میشه که یک متد رایج برای از بین بردن کبودی، تورم یا قرمزیه.
• کمپرس های سرد از روش های مفیدیه که هم چنین می تونین از اون به طور منظم یک یا دو روز بعد از انجام تزریق استفاده کنین.
• هم چنین میشه از نور LED استفاده کرد که توسط بسیاری از جراحان پلاستیک و متخصصین پوست توصیه میشه و نشون داده که به درمان کبودی و تورم کمک می کنه و اونو به سرعت درمان می کنه.

قبل از انجام هر کاری مطمئن بشین که جراح پلاستیک یا متخصص پوست شما که عمل تزریق رو انجام میده یک فرد باتجربه و قابل اعتماد باشه. این کمک می کنه بهترین نتیجه تضمین شده باشه و ریسک یا خطر هر گونه عوارض و اثر جانبی کاهش پیدا بکنه. همون طور که به مرور بهبود پیدا می کنین میتونین ناحیه درمان رو کمی آرایش کنین تا اثرات قرمزی باقی مونده رو بپوشونین.

پیشنهاد می کنم مقالات زیر را مطالعه کنین

انتقال چربی به صورت؛ نحوه انجام، عوارض و کاربرد آن

 

 

بررسی علل و فواید تزریق فیلر در صورت و اطراف چشم