آمار سایت
  • سوالات ( 1876 )
  • پاسخ ها ( 1341 )
  • کاربران ( 2281 )
بهترین پزشک روز
پاسخ داده شده

ضروریه که اول ماموگرافی انجام بدیم بعد عمل کنیم؟ من هیچ سابقه خانوادگی از سرطان سینه ندارم بنابراین در موردش نگران نیستم.

بسیاری از جراحان پلاستیک راهنمایی های سخت و سنگینی می کنن که احتیاج داره بیمارانشون قبل از جراحی پروتز سینه ماموگرافی انجام بدن. حتی اگه سابقه سرطان سینه توی خانواده شون نباشه. از هر ۸ خانم یک نفر در طول دوره زندگیش به انجام ماموگرافی نیاز پیدا می کنه و یه ابزار حیاتی در برابر بیماری های احتمالی اش خواهد بود، مخصوصا به دلیل این که سالیانه وقایع خاصی اتفاق میفته.

خانم ها از سن ۴۰ تا ۵۵ سالگی مخصوصا به انجام ماموگرافی توصیه میشن و سالانه باید سینه های خودشون رو چک کنن. تصویر برداری از سینه ها به تشخیص سریع سرطان سینه قبل از این که علائم پدیدار بشن بسیار کمک می کنه.

سرطان دیده شده در مراحل اولیه اساسا کوچک تره و اصولا به ناحیه پستان ها محدود میشه و تشخیص یا پروسه درمان رو ارتقا می ده. اصلی ترین هدف ماموگرافی تشخیص ابنورمالیتی های سینه قبل از انجام عمل جراحی و حل کردن مشکلات دیگه است. اطمینان از سلامت سینه ها و تشخیص بیماری های مربوط به اون قبل از این که ایمپلنت ها گذاشته بشه حیاتی و ضروریه.

ماموگرافی یه اصولی رو برای پزشکان و جراحان تعریف می کنه و ابنورمالیتی های جراحی زیبایی رو معین می کنه‌. ماموگرافی می تونه با تشخیص موثر مسائل مقایسه بشه حتی اگه موارد غیر معمولی برای پستان ها به وجود بیاد.

بسیاری از جراحان پلاستیک توی زیر ماهیچه سینه ایمپلنت رو قرار میدن. جاگذاری ایمپلنت توی بالای دیواره قفسه سینه یا بالای ماهیچه برای بیمارایی توصیه میشه که سابقه خانوادگی جدی سرطان سینه داشته باشن.

تحقیقات پزشکی نشون داده که ایمپلنت های سینه نتایج ماموگرافی رو مبهم می کنه چون اشعه ایکس می تونه به داخل ژله سیلیکونی یا ایمپلنت سالین نفوذ کنه و با وجود ایمپلنت بافت سینه رو تشخیص نمیده.

یه پروسه شناخته شده به عنوان ماموگرافی به رادیولوژیست اجازه میده که ایمپلنت رو جابه جا کنن تا بتونن تصاویر اضافی دیگه ای از بافت سینه رو فراهم کنن. بنابراین هر مشکلی توی بافت سینه به طور موثر و بهتری تشخیص داده میشه.

مثل جامعه سرطان آمریکا که به انجام ماموگرافی های منظم بعد از انجام جراحی توصیه می کنه. به رادیولوژیست خود اطلاع بدین که شما پروتز زیبایی سینه انجام دادین تا بتونه تصویربرداری بهتر و دقیق تری از سینه شما انجام بده.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر میتونین مطالب زیر رو بخونین:

اهمیت ماموگرافی برای پیشگیری از سرطان سینه

ماموگرافی تمام موارد سرطان سینه را تشخیص نمی دهد

پروتز سینه با ژل؛ مزایا و معایب پروتز سینه با ژل

انقباض کپسولی بعد از عمل پروتز سینه: علائم، درمان، پیشگیری