آمار سایت
  • سوالات ( 1876 )
  • پاسخ ها ( 1341 )
  • کاربران ( 2281 )
بهترین پزشک روز
پاسخ داده شده

بعد از شش ماه برای انجام عمل زیبایی بینی برنامه ریزی کردم. شنیدم که بعد از این عمل حدود دو سال طول میکشه تا ورم استخوان ها از بین بره. چرا انقدر طول میکشه؟ آیا استخوان های تیغه بینی ورم میکنن؟ من میدونم غضروف های نوک بینی و استخوان های ما به مدت طولانی تری درمان میشن و التیام پیدا می کنن، اما چرا این مشکل به وجود میاد؟ آیا این راه ها پروسه ی درمان رو سرعت میبخشه؟

کل بافت بینی بعد از جراحی زیبایی ورم میکنه که شامل پل بینی هم میشه. تورم و درد به طور کامل تو سه ماه اول از تیغه ی بینی شروع میشه و به سمت نوک بینی پیش میره و این تورم مدت بیشتری باقی میمونه تا درمان بشه. این موضوع به این خاطر است که بافت های بینی کوچک بوده و به فضای کمتری محدود میشه.

پس به مایع داخل بینی اجازه نمیده تورم رو برطرف کنه چون محدودیت مکانی داره. برعکس جراحی بسته بینی جراحی زیبایی بینی باز بیشتر متورم میشه و مدت طولانی تری نیاز داره تا التیام پیدا کنه. ما به بیماران در اتاق عمل استروئید تزریق می کنیم که باعث میشه فورا بعد از عمل این تورم کاهش پیدا کنه.

همچنین به اون ها بروملین و مکمل های گیاهی پیشنهاد می کنیم که کمک کننده است. در نهایت استفاده از یخ حدود ۴۸ تا ۷۲ ساعت بعد از عمل و بالاگرفتن سر میتونه به کاهش تورم زیاد کمک کنه. البته به طور کلی هرچیزی زمان میبره.

پیشنهاد می کنم این مقاله را مطالعه کنید:

جراحی بینی یا رینوپلاستی؛ خطرات، کاربرد و مراقبت های لازم